Ana Sayfa / Basında / 2 Milyar $’lık Görüşme | Hurriyet.com.tr

2 Milyar $’lık Görüşme | Hurriyet.com.tr

2 Milyar $’lık Görüşme | Hurriyet.com.tr

Türkiye’den ve dünyadan 40’ı aşkın özel sermaye fonunun üst düzey temsilcisi, Globalturk Capital’in ev sahipliğinde “Türkiye ve Çevresindeki Özel Sermaye Fonları Yatırımları” konulu etkinlikte ikinci kez bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, hem Türkiye ekonomisinin güncel durumu, hem de Türkiye’nin uzun vadeli olumlu dinamikleri ve bu dinamiklerin uzun vadeli özel sermaye fonlarına olası etkileri masaya yatırıldı.

Globalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Barış Öney, Türkiye’nin, özel sermaye fonları piyasası ile 22 yıl öncesinde küçük bir yabancı fon ile tanıştığını hatırlatarak, son 10 yılda 250’nin üzerinde fonun, 18 milyar dolarlık yatırıma dönüştüğünü söyledi. Öney, Türkiye’de önümüzdeki 2-3 yıl içinde yatırımdan çıkma aşamasına gelmiş 100’ün üzerinde şirket bulunduğunu, bu fonlardan başarılı çıkışlarının olması durumunda, Türkiye’nin çok daha fazla özel sermaye fonu çekeceğini ifade etti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise yabancı fonları Türkiye’ye yatırım yapmaya davet ederken, “Şimdi yatırımın tam zamanı. En kötüyü geride bıraktık” diye konuştu.

Kaynak: Hurriyet.com.tr

2 Milyar $’lık Görüşme | Hürriyet

Yazar: Barış Öney

Barış Öney
Barış Öney, yatırım öncesi ve sonrası yönetim, halka arz, şirket satınalmaları, CEO, CFO, yönetim kurulu üyesi, yatırım bankacısı, kurumsal finansman danışmanı, stratejik/uluslararası iş geliştirme yöneticisi, proje yöneticisi ve mühendis olarak 28 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cevdet Yılmaz: Hedefimiz Yatırımın Kalitesini Artırmak – Hürriyet Gazetesi