Ana Sayfa / Basında / Yabancı Yatırımcılarla Doğru Bir İletişim Kurmak İçin Neler Yapılmalı? | Wise.TV

Yabancı Yatırımcılarla Doğru Bir İletişim Kurmak İçin Neler Yapılmalı? | Wise.TV

Globalturk Capital Kurucu ve Yönetici Ortağı Barış Öney, şirketlerin yabancı yatırımcılarla doğru bir iletişim kurabilmeleri için izlemeleri gereken yolları anlattı.

Barış Öney: “Bu konunun iki önemli ayağı var: İlki ortaklık yapmadan önceki dönem; ikincisi de ortaklık yaptıktan sonraki dönem. Bu iki dönem arasında çok ciddi farklılıklar var. Yabancı yatırımcılarla iletişime geçmeden önce ciddi bir hazırlık süreci geçirmeliler. Bu ilişkiyi ne şekilde yöneteceğiniz konusunda muhakkak deneyimli kişilerle, kurumlarla çalışmanız çok önemli. Biz Globalturk Capital olarak iki farklı kültürü bir araya getirdikten sonra da şirkette kalıyoruz ki bu ilişki daha sağlıklı yürüsün.”

Kaynak: Wise.TV

Yazar: Barış Öney

Barış Öney
Barış Öney, yatırım öncesi ve sonrası yönetim, halka arz, şirket satınalmaları, CEO, CFO, yönetim kurulu üyesi, yatırım bankacısı, kurumsal finansman danışmanı, stratejik/uluslararası iş geliştirme yöneticisi, proje yöneticisi ve mühendis olarak 28 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu: Globalturk Capital’in etkinliği son derece verimli geçti

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, “Cumhurbaşkanı Yardımcımızın teşrifleriyle Yatırım Ofisimizin stratejik ortaklığında gerçekleşen Globalturk Capital’in ...